XVIII Niedziela Zwykła – 03.VIII.2014R.

1. Serdecznie witam wszystkich naszych Gości i Turystów, życzę Wam dobrego wypoczynku. Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Spróbujmy wykorzystać ten czas również na dobrą lekturę, spotkania z bliskimi, jak i inne zajęcia, które pomogą nam z wdzięcznością spojrzeć na nasze życie.

2. Zapraszam po Mszy św. na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

3. Dziś, w 18. niedzielę w ciągu roku, liturgia ukazuje nam Boga, który troszczy się o nas nieustannie i zaprasza, abyśmy szli do Niego również wtedy, gdy wydaje się nam, że stajemy przed Nim z pustymi rękoma. Niech ten obraz w rozpoczynającym się dziś tygodniu pobudzi nas do refleksji nad dobrocią Boga i stanie się okazją do dziękczynienia za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy każdego dnia.

4. Sierpień to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.

5. Msze święte w sierpniu: rano o godzinie 7.00 w poniedziałek i czwartek. W pozostałe dni tygodnia o godzinie 18.00. Nabożeństwa w naszej parafii: w środę Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej; w czwartek całodzienna adoracja od 7.30 do 18.00; w piątek o godzinie 17.40 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, w sobotę o godzinie 17.25 różaniec w intencji naszej Parafii;

6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w niedzielę 10.08.2014 po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam.

7. Do chorych udam się 9 sierpnia 2014 ( w sobotę ) o godz. 9.00.

8. Sierpień to w naszym kraju tradycyjnie miesiąc pielgrzymowania do domu naszej najlepszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie, dlatego jutro wyruszy z Mszany Dolnej grupa czwarta wspólnoty Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasna Górę. W tym roku wyruszyło mniej osób niż w ostatnim roku z naszej wspólnoty. Wszystkim pielgrzymom gratulują wyboru pielgrzymki i proszę o modlitwę w intencji naszej parafii i rodzin z Poręby Wielkiej, a także o modlitwę w ważnych intencjach indywidualnych. Wspólnie w naszym kościele będziemy się modlić w intencji wszystkich będących w drodze o szczęśliwa i bezpieczną dla nich pielgrzymkę.

9. W najbliższą środę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Oddajemy w nim cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem.

10. Zapraszam Gości , turystów , parafian na Święto Gór ( Turbacz / Polana Rusnakowa), które odbędzie się w najbliższą niedzielę 10.08.2014. Msza św. zostanie odprawiona na Turbaczu o godz. 11.00.

11. Zapraszam Panów do pomocy przy czyszczeniu kościoła, został zamówiony wysięgnik ( 18 metrów), przy pomocy którego pragniemy oczyścić dach i ściany wewnątrz kościoła – jest to przygotowanie do Uroczystości Koronacji naszej Pani, oraz do oczyszczenia i od grzybienia dolnego Kościoła. Mimo wietrzenia kościoła, wielokrotne zalanie powoduje wystąpienie zielonego grzyba , który niszczy beton w naszym kościele. Zapraszam chętnych do pomocy w sobotę o godz. 8.30.

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  •  4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, najsłynniejszy proboszcz, który swoją postawą modlitewną, ofiarami i postami doprowadził do nawrócenia mieszkańców miasteczka, do którego został posłany (wspomnienie obowiązkowe);
  •  8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia (wspomnienie obowiązkowe).


13. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Cichorze: Bartyzel Irena; Cichańska Joanna; Głowacka Maria; Kacik Halina; Kacik Jan; Jania Barbara; Jania Lucyna; Jania Jan; Psutka Elżbieta; Wadyl Jadwiga; 80 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla Luberdy. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

14. Zapraszam do zakupienia prasy katolickiej u ministrantów przed kościołem.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.