XVII Niedziela Zwykła – 27.VII.2014R.

1. Serdecznie witam wszystkich naszych Gości i Turystów, życzę Wam dobrego wypoczynku.

2. Dzisiaj będzie poświęcenie pojazdów ( w piątek 25.VII – św. Krzysztofa patrona kierowców), po każdej Mszy św. pobłogosławimy samochody, rowery i motocykle, które ustawiliśmy wokół Kościoła i przed plebanią. Niech kierowca i cała rodzina w miarę możliwości staną przy swoich pojazdach.

3. Następna niedziela jest I niedzielą miesiąca sierpnia. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

4. Msze święte w sierpniu: rano o godzinie 7.00 w poniedziałek i w czwartek. W pozostałe dni tygodnia o godzinie 18.00. W sobotę wyjątkowo Msza św. będzie odprawiona rano o 7.00, a nie wieczorem ( ślub w Krakowie parafianina .)

5. Nabożeństwa w naszej parafii:

  • W środę nowenna do matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.45;
  • W czwartek całodzienna adoracja od 7.30 do 18.00;
  • W piątek o godzinie 17.40 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę o godzinie 17.25 różaniec w intencji naszej Parafii;


6. Przypominam o konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wykonany przez Role: Porębę Górną, Koninki, Porębę Centrum, wieńce te ofiarowane będą w naszym kościele w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej 15 VIII. o godzinie 10.00, ( i będą nagrodzone miejsca I. II, III, najpiękniejszy wieniec miejsce I pojedzie do Niedźwiedzia i później na Jasna Górę w pielgrzymce do Matki Bożej. Proszę Panie z Rady parafialnej o poprowadzenie naswych rolach przygotowania wieńców.

7. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota i niedziela miesiąca sierpnia. Spowiadam w czwartek i w piątek od 15.00 do 17.30. W czwartek modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa. W sobotę 9.08. 2014 do południa ( 9.00) odwiedzę chorych, których zgłaszamy w zakrystii.

8. Zapisy na 34. Piesza Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Gorę w tygodniu: dziś, w środę i w czwartek po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej.

9. Dla chętnych, którzy chcą witać pielgrzymów, oraz uczestniczyć we Mszy św. na Wałach Jasnej Góry, zostanie podstawiony autokar przy Kościele Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej w niedzielę 11.08. o godz. 10.00. Koszt 35 zł. Zapisy przy okazji zapisów na pielgrzymkę.

10. W piątek 1 sierpnia, mija 70. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.

11. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

12. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Zapały: Zapała Zofia; Zapała Jan; Wsolak Ewelina; Zapała Katarzyna; Cichorczyk Grażyna; Ciecióra Józefa; Misiura Małgorzata; Trojak Halina; Zapała Iwona; Domagała Maria; Zapała Ewa oraz za złożona ofiarę 110 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: Cichorze. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w piątek o godzinie 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.