XV Niedziela Zwykła – 13.VII.2014R.

1. Serdecznie witam wszystkich naszych gości i turystów. W czasie wakacji pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzę dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzę pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

2. Dzisiaj o godz. 17.00 Uroczysta Msza św. o Matce Bożej Fatimskiej, oraz Różaniec pokutny, procesja wokół kościoła z relikwiami Św. Jana Pawła II i błog. Franciszkiem i Hiacyntą, oraz z figurą Matki Bożej Fatimskiej z Najświętszym Sakramentem. Po procesji w zależności od pogody ucałowanie relikwii błog. Franciszka i Hiacynty. Zapraszam gości i parafian, ze świecami.

3. Zapisy na 34. Piesza Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Gorę w niedzielę 20, i 27 VII po każdej Mszy świętej w salce Parafialnej: Przypominam, że Pielgrzymka na Jasna Górę wyruszy 4 sierpnia i potrwa do 11 sierpnia, temat tegorocznej pielgrzymki brzmi: „ Wierzę w Syna Bożego", oraz jako podziękowanie za kanonizację Jana Pawła II. Pielgrzymi wyruszą z Mszany Dolnej po mszy świętej o godzinie 8.00. Przy zapisie należy podać numer PESEL, adres, telefon. Koszt: 45 zł dla młodzieży do gimnazjum włącznie ( do 16 roku życia), 70 zł. dla pozostałych: młodzieży ze szkół średnich i dorosłych. 35 zł dodatkowa opłat za autokar powrotny z Częstochowy ( dla chętnych).

•  Spotkanie przed pielgrzymkowe w Domu Parafialnym przy kościele św. Michała 3.08.2014;
  •  Śpiewnik, kartki pocztowe do nabycia na trasie pielgrzymki;
  •  4.08. – nadanie bagaży godz. : 7.00 – 8.00 na Rynku Mszana Dolna;
  •  Godz. 8.00 Msza św. w kościele św. Michała Archanioła;
  •  Zachęcamy do zabrania strojów regionalnych;

4. W niedzielę 27. 07. 2014 o godz. 10.00 msza święta z udziałem Związku Podhalan z oprawą regionalną, góralską. Zapraszam do udziału i do przybycia w stroju regionalnym. Natomiast w przyszłą niedziele 20 lipca 2014 o godz. 08.00 rano odprawiona zostanie Msza św. w intencjach Związku Podhalańskiego : „O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Fatimskiej dla wszystkich członków i całego Związku Podhalańskiego Oddział w Niedźwiedziu."

5. Kalendarz liturgiczny:

•  we wtorek: św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
  •  w środę: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel; ( Najświętszej Matki Bożej Szkaplerznej);
  •  w piątek: św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;

6. W środę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel ,historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie znajduje się święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest święty Rafał Kalinowski.

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedli: Kaczory I Jopki: Kowalczyk Bożena; Kowalczyk Paweł; Cichórz Barbara; Popielska Zofia; Szczypta Anna; Kraus Józefa; Kowal Helena; Kowal Julia i za ofiarę 70 zł. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedli: Bastówka , Buchole. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godzinie 9.00.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.