XIV Niedziela Zwykła – 06.VII.2014R.

1. Dzisiaj I niedziela lipca. Krótka adoracja Pana Jezusa po Każdej Mszy św. Lipiec jest tradycyjnie miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

2. Wakacje to czas nadrobienia zaległości duchowych. Zachęcam wypoczywających na wakacjach, zwłaszcza młodzież i dzieci wraz z rodzicami do wspólnego czytania fragmentów Pisma świętego, choćby kwadrans w tygodniu. Jest to też zadanie dla nas w tym roku, wyznaczone przez Ojca świętego, by łączyć się z Bogiem przez rozważanie Biblii.

3. Dzisiaj zmianka Tajemnic Różańca. po mszy świętej o godzinie 8.00.

4. Witam serdecznie wszystkich odpoczywających w naszej wiosce i górach. Życzę Wam dobrego wypoczynku, wzmocnienia sił duchowych i fizycznych, umocnienia więzi z Bogiem.

5. Kalendarz liturgiczny:

  • We wtorek: Św. Jana z Dukli, prezbitera;
  • w piątek: święto Św. Benedykta opata;
  • w sobotę: św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
  • w niedzielę św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;;

6. Rozpoczynamy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Mszany Dolnej do Częstochowy, która wyruszy 4 sierpnia i potrwa do 11 sierpnia. Szczegóły podane są w gablocie. Zapisy w naszej parafii będą w dwie ostanie niedziele lipca po Mszach świętych czyli 20 i 27 lipca u Pani Lupy w salce, koszt pielgrzymki 70 zł dorosłe osoby, do 16 roku życia 45 złotych.

7. W niedzielę 13 lipca 2013 odbędzie się trzecie nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim będzie o godzinie 17.00. Na tę msze świętą proszę o asystę do ubrania i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej parafian z osiedla Tramy. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci obecnie klas IV o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję. Plan dnia Fatimskiego 13.07.2013 /niedziela/: Msza św. Różaniec procesja, adoracja relikwii.

8. Zapraszam panów z naszej parafii do dokończenia malowania pod chórem i na chórze, w poniedziałek, o godz. 9.00. serdecznie zapraszam.

9. W naszym kościele Msze św.:

  •  w dzień powszedni w poniedziałek, czwartek rano o 7.00, popołudniu w poniedziałek, środę, czwartek, piątek , sobotę o godzinie 18.00.
  •  W niedzielę Msze św. o: 8.00, 10.00, 17.00.
  •  Okazja do spowiedzi pół godziny przed nabożeństwem lub Msza św.
  •  We czwartek adoracja od 8.00 do 17.45;
  •  W piątek koronka Do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem o godz. 17.40;
  •  W sobotę różaniec w intencji naszej parafii o godz. 17.25;

 Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po zakończonej Mszy św.

10. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla: Chlipały: Kaciczak Helena; Bielski Aleksander; Chlipała Krystyna i Zdzisław; Gackowiec Krystyna; Gackowiec Joanna; Kaciczak Maria; Kielusiak Maria; Misiura Maria ( Koninki); Złydaszyk Janina ( Koninki); Domagała Maria; Tram Ewa; Misiura Zofia; Kozyra Maria; Wieczorek Jadwiga; Joanna Skowronek i za ofiarę 50 zł. na dekorację kościoła. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny: z osiedla: Kaczory i Jopki. Prace proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godz. 9.00.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.