OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela Zwykła – 22.VI.2014R.

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem miłość Boga i bliźniego. Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę o godz. 16.30, w dzień powszedni w czasie oktawy Bożego Ciała o godz. 17.15.

2. Jutro będziemy obchodzić Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla przedszkola i Zerówek w środę 25.06.2013 o godzinie 09.00, podczas Mszy św. Siostra Bernadeta rozda dyplomiki dzieciom przedszkolnym dla Gimnazjalistów w czwartek o godzinie 16.00 dla szkoły podstawowej w piątek o godzinie 8.00. W środę i czwartek od godz. 15.00 – do 17.30, spowiedź dla dzieci i młodzieży, nauczycieli i rodziców z okazji zakończenia roku szkolnego.

5. W Piątek 27.06. 2014, Uroczystość Serca Pana Jezusa, oraz przypada światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów, można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadość uczynienia „ Najmilszy Jezu”, z racji uroczystości nie obowiązuje post wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W niedzielę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

7. Ksiądz Tomasz będzie jeszcze pracować w naszej Parafii do niedzieli 29.06.2014 , później uda się na urlop i na zastępstwa do innych parafii. Nie żegnamy Go jeszcze ponieważ przyjedzie jeszcze do nas na zastępstwo w połowie lipca ( na dwa tygodnie), i wówczas podziękujemy mu za pracę całoroczną w naszej wspólnocie. Do Parafii w Niedźwiedziu uda się 27.08.2014.

Mimo wszystko pragnę Mu już dziś podziękować za pracę wśród młodzieży, OAZA, Lektorzy, ministranci, w szkole i za to że był wśród nas. Bóg zapłać.

8. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.

9. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla Misiury: Kurek Zofia; Majrowski Zenon; Halama Józefa; Stożek Magdalena; Zapała Krystyna; Kretek Grażyna; Misiura Małgorzata. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny: z osiedla: Białonie. Prace proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godz. 9.00.

10. W niedzielę 29.06. 2014 o godz. 11 w Kościele parafialnym na Koninie odbędzie się tradycyjna w miesiącach wakacyjnych Msza św. w oprawie góralskiej, na którą serdecznie zapraszamy członków Związku Podhalan w strojach regionalnych, wszystkich sympatyków naszej góralszczyny i przyjezdnych gości. Prezes Zarządy Oddz. Zw. Podhalan Andrzej Napora.4

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.