OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkanocna – 27.IV.2014R.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
1. Dziś przypada UROCZYSTOŚĆ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Zapraszamy dzisiaj naszych Parafian i Gości na „Godzinę Miłosierdzia Bożego” na godz. 15.00 do Kościoła – będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej parafii i wszystkich mieszkańców, oraz gości, a po nabożeństwie od razu będzie Msza święta.

2. Dzisiaj odpust w Mszanie Dolnej u Miłosierdzia Bożego o godzinie 12.00.

3. Bierzmowanie dla młodzieży z klasy trzeciej gimnazjum będzie 02.06.2014 o godz. 18.00.

4. We środę 30.04.2014 przed Mszą świętą o godz. 17.00 czyli o godzinie 16.30 rozpoczynamy procesją nabożeństwa majowe, ku czci Najświętszej Maryi Panny. Bardzo proszę dzieci o sypanie kwiatków, dzieci z klasy trzeciej w strojach pierwszokomunijnych o niesienie różańca, oraz panów z Rady Parafialnej o zorganizowanie niesienia baldachimu, wszystkich do udziału.

5. W ciągu miesiąca majówki o godzinie 17.30, po czym Msza święta. Bardzo proszę zadbać o oczyszczenie i ozdobienie kapliczek w parafii, oraz o utrzymanie zwyczaju odmawiania codziennego Litanii do Matki Bożej przy tych kapliczkach.

6. W tym tygodniu I Czwartek, Piątek, sobota i niedziela miesiąca maja. Do chorych pójdę w sobotę 10.05 od godz. 9.00 . Spowiedź dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w czwartek od godz. 15.00 do 18.00, dla Gimnazjum, dorosłych w piątek od godz. 15.00 do 18.00.

7. W sobotę 3 maja przypada święto narodowe i uroczystość kościelna Matki Bożej Królowej Polski. Bardzo proszę o wywieszenie flag narodowych na święto 3 Maja. Nasza wieś dotychczas była zawsze pięknie przyozdobiona flagami, dając przykład innym wioską, niech i w tym roku będzie podtrzymana tradycja wywieszania flagi narodowej. Msze św. będą odprawiane w tym dniu o godz. 08.00; 10.00 18.00;

8. Nasza Parafia była wizytowana przez Ks. Biskupa Zająca w październiku 2014. Dlatego zostaliśmy jako Parafia i Dekanat zaproszenie do Katedry na Wawelu dnia 3.05.2014 na godz. 17.30. Dlatego organizujemy pielgrzymkę do Grobu Św. Biskupa Stanisława dnia 03 05.2014 zapisy tylko do czwartku.

9. W tym tygodniu od 1.05. 2014, nastąpi zmiana godzin odprawianych Mszy św. na czas letni ( do końca września) i tak msze święte będą w poniedziałek i czwartek będą o godzinie 7.00, we wtorek, środę, piątek i sobotę o godzinie 18.00, całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godziny 7.00 do 18.00. O 17.30 zakończenie adoracji nabożeństwem Litanii do Matki Bożej (Loretańska) i Msza św. o godz. 18.00. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godzinie 17.15, a później Litania do Matki Bożej z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.. W niedzielę będzie Msza św. z godziny 15.00 będzie odprawiana o godz. 17.00. Zapraszamy.

10. Spotkanie dla Grupy O. Pio we wtorek 29.04.2014 na Mszy św. o godz. 17.00, a po Mszy św. na spotkanie do salki katechetycznej.

11. Bardzo dziękuję Panu profesorowi Jerzemu Krzysztoniowi za wykonanie rzeźby popiersia Jana Pawła II w zakładzie rzeźbiarskim u Pana Wojciecha Madeja i Panu Gibadło z Mszany Dolnej, który prowadzi zakład Kamieniarski za wykonanie postumentu dla popiersia Jana Pawła II, na dzisiejszą uroczystość, który dzisiaj poświęcimy, gdzie od dzisiaj będzie można się modlić z wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.

12. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni: Złydaszyk Joanna; Złydaszyk Anna; Złydaszyk Jowita; Złydaszyk Janina; Liberda Bożena; Liberda Katarzyna; Krzysztofiak Zofia; Misiura Stefania; i za ofiarę 80 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedla Kaczorówka. Prace proszę wykonać w poniedziałek o godz. 9.00 o i w sobotę o godz. 9.00.
 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.