OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 06.IV.2014r.

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.

2. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Świat oczekuje dziś od chrześcijan wiarygodnego świadectwa komunii i solidarności. Dodatkowa spowiedź święta dla wszystkich w naszej Parafii będzie w piątek 11.04.2013 od godziny 8.30 do 12.00 i popołudniu od godz. 14.30 do 16.30. Starajmy się ten Wielki Tydzień w tym Triduum Paschalne przeżyć w stanie łaski uświęcającej.

3. Przyszła niedziela, 13 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Uroczysta msza św. z procesją do kościoła o godzinie 10.00. Proszę ustawić się z palmami w szpalerze na schodach kościoła w kierunku bramy przy parkingu. Po mszy świętej Konkurs na Najpiękniejsza Palmę 2014 organizowany wraz z Gminą.

4. W następną niedzielę Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Tak, jak przez inne lata, zbieramy się w parku o godzinie 18.00 i wyruszamy w stronę kościoła. Proszę grupy: OAZOWĄ i PORĘBIAŃSKI RÓD grupy modlitewne o poprowadzenie i śpiew w czasie Drogi Krzyżowej. Proszę na to nabożeństwo zabrać świece.

5. Bardzo dziękuję za datki złożone na opłaty za gaz w grudniu za listopad i grudzień zapłaciłem za gaz 1920 złotych w marcu za styczeń i luty ogrzewanie kościoła i salek 1889 złotych, za prąd w grudniu 689 złotych w marcu 583 złote w miesiącach zimowych tego roku. Również dziękuję za datki na rzecz funduszu remontowego, każdą złotówkę przeznaczam na spłatę ławek i konfesjonałów odnowionych w naszym kościele. Za złożona ofiarę wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać i odprawiona zostanie za nich i za ich rodziny Msza św. w poniedziałek o godz. 07.00 rano. Zapraszam.

6. Gorzkie Żale w naszym kościele w niedzielę o godz. 14.00 z kazaniem pasyjnym. Droga Krzyżowa w piątki w kościele o godz. 16.30 zapraszamy na nią serdecznie dzieci oraz dorosłych, Dla młodzieży Droga Krzyżowa w kościele o godz. 17.45.

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedli: Borek i Ostra: Zapała Ewa; Zapała Joanna; Liberda Bronisława; Liberda Stefania; Cudakiewicz Stanisława; Cudakiewicz Adrianna; Łabuz Maria; i ofiarę 70 zł. na kościół i na kwiaty do grobu. Proszę o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: Kozyry, Nowina. Proszę o wykonanie prac we wtorek od godz. 10.00 i w sobotę od godziny 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.