OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu 08.XII.2013r.

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP


1. W Polsce II Niedziela Adwentu obchodzona jest jako „Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie”. Celem tego dnia jest przypomnienie o potrzebie niesienia pomocy duchowej i materialnej katolikom w krajach byłego Związku Radzieckiego i w krajach Europy Wschodniej.

2. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do SOBOTY o godzinie 06.30, godzinki o 6.00 , w niedziele o godz. 8.00. Przypominamy wszystkim dzieciom o konkursie na najpiękniejszy lampion adwentowy – rozwiązanie konkursu w IV Niedziele Adwentu po Mszy św. o godz. 10.00.

3. Członkowie Rady Parafialnej odwiedzą wasze rodziny do 15 grudnia, za wszystkie datki niezbędne do pełnego sfinalizowania podjętych i zakończonych prac bardzo dziękuję.

4. Spotkania z ministrantami w poniedziałek godz. 16.30; z lektorami w poniedziałek o godz. 17.00; OAZA w piątek po Mszy św. o godz. 17.00; chór w sobotę o godz. 18.00; Zespół Porębiański Ród we wtorek i piątek o godz. 18.00.

5. Dziś w naszym kościele rozprowadzane są świece „Caritas” - 6 złotych trzeba odprowadzić do Kurii, reszta pozostaje w parafii na potrzeby biednych. Dziś także Pan organista rozprowadza opłatki poświęcone na stół wigilijny.

6. Kalendarz Liturgiczny:
  • niedziela (Gaudete) ma radosny charakter, używany jest w liturgii kolor różowy.
7. Ks.dk. Tomasz zaprasza młodzież klas gimnazjum na spotkania przygotowujące do Sakramentu bierzmowania.

8. Spowiedź św. adwentowa w naszej parafii będzie we wtorek – 17.XII. od godziny 08.30 do 17.30 z przerwami.

9. W piątek 13.XII. od godz. 9.00, udam się do chorych: osiedla Za Gronie i Osiedle Porębskich, a w sobotę 14.XII. o godz. 09.00. Osiedla z Poręby Górnej. (będzie chorym udzielana sakramentalna spowiedź , namaszczenie chorych, komunia św).

10. Pan Prezes Oddziału Podhalan Andrzej Napora, zaprasza na zebranie ogólne Oddziału Związku Podhalan w sprawie organizacji opłatka dnia 15.12.2013 o godz. 15.00 w domu Ludowym w Niedźwiedziu.

11. Od dzisiejszej niedzieli można ofiarować w czasie Mszy św. do specjalnego pudełka złom ze złota na koronę dziękczynną dla Naszej Pani Fatimskiej, proszę wpisać się do zeszytu, kto i co złożył w darze, a z tego złota po wycenie złotnik z Krakowa wykona ręcznie piękną złotą koronę dziękczynną , która zostanie poświęcona i nałożona 13 października 2014 w czasie odpustu Parafialnego. Będzie można złote przedmioty złożyć do Uroczystości Bożego Narodzenia, później zostaną oszacowane i przetopione na koronę. Część osób już złożyło dar na koronę za co składam serdeczne Bóg zapałać.

12. Od 8.XII. zostaje wprowadzona w naszym kościele Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej w każdą środę. Będzie można złożyć prośbę do Matki Bożej do puszki a, później w tych intencjach odprawiona zostanie Msza św. i nowenna, podczas której te prośby zostaną odczytane.

13. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom: Kurek Zofia; Halama Józefa; Majrowska Józefa; Zapała Krystyna; Kretek Grażyna; Rapciak Jan; Rapciak, Rozalia; Rapciak Maria; Misiura Małgorzata; Rapciak Weronika i ofiarę 90 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla Białonie.

14. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, którą można kupić u ministrantów na zewnątrz kościoła.
 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.