OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 09.III.2014r.

1. Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Zwłaszcza w pierwszej części tego okresu, tj. do piątej niedzieli Wielkiego Postu, jesteśmy zachęcani do tego, by szczególnie skupić się na nawróceniu, zmianie naszego postępowania. Każdy z nas ma jakieś dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania, zmiany zwyczajów czy nawyków. Może to dotyczyć ilości spożywanych pokarmów, ale też wynoszenia się nad innych, łakomstwa w sferze duchowej, pragnienia bycia lepszym, doskonalszym itp. Być może mamy kłopot z opanowaniem gniewu lub też okazywaniem uczuć. Może trapi nas lenistwo, niechęć do wypełniania podjętych zobowiązań z jednoczesnym oddawaniem się pracom, które sprawiają nam przyjemność. Same w sobie mogą one być dobre i mogą być środkiem do osiągnięcia wewnętrznej równowagi, tylko trzeba zobaczyć, czy nie podejmujemy ich w niewłaściwym czasie.

2. Pragnę poinformować Parafian, że w dniu wczorajszym o godz. 14.00 zmarł ks. kanonik Stanisław Czulak pierwszy budowniczy naszego kościoła, kiedy był proboszczem w parafii w Niedźwiedziu. Polecajmy Go Bogu w naszych modlitwach.

3. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godzinie 16.30 dla wszystkich dorosłych i dzieci, o godzinie 17.45 dla młodzieży, gimnazjalistów studentów, pracujących odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 9.00 Droga Krzyżowa, o godzinie 14.00 Gorzkie Żale. Zaraz po Gorzkich Żalach odprawiona zostanie Msza św. niedzielna wieczorna. ( nie ma Mszy św. o godz. 17.00). Do udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

4. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

5. Przypominam że w naszym kościele odprawiane Msze św. są w tygodniu : w poniedziałek godz. 07.00, wtorek godz. 17.00, w środę godz. 17.00, czwartek godz. 07.00, rozpoczęcie adoracji o godz. 07.30 do 17.00, Msza św. wieczorna o godz. 17.00 na zakończenie adoracji, piątek godz. 17.00, w sobotę godz. 17.00. W niedzielę godz. 08.00, 10.00, i po Gorzkich Żalach. W piątek koronka do Miłosiernego Jezusa z wystawieniem godz. 16.10. W sobotę o godz. 16.30 Różaniec w intencji naszej Parafii. W czwartek 16 40 litania do Krwi Pana Jezusa. Kancelaria czynna pół godziny po Mszach świętych: w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i w sobotę, po Mszy św. wieczornej, rano we wtorek. Zapraszam.

6. Pragniemy poinformować , że w Środę Popielcowa zebrano jako jałmużnę na potrzeby bliźnich z naszej Parafii 1170 złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Przypominam , że w przedsionku kościoła znajduje się skrzynka na „jałmużnę wielkopostną” – skrzynka dla biednych. Proszę uprzejmie o jej zauważenie, oby ktoś z nas w przyszłości nie musiał korzystać z tej pomocy.

7. Szkoła muzyczna w niedźwiedziu I stopnia ogłasza zapisy na rok szkolny 2014/2015. Szczegóły znajdują się na afiszu w gablocie.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom: Cichórz Zofia; Tram Ewa; Zapała Janina; Cichórz Grażyna; Tram Anna; Rusnak Katarzyna; Trojak Józefa; Rusnak Józef; Zapała Agata; Zapała Sylwia; Wietrzyk Katarzyna; Sater Justyna; Zagrabińska Małgorzata; Tram Józefa; Liberda Anna: i za złożoną ofiarę 150 zł.. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i sobotę od godziny 09.00.

9. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, małego Gościa dla dzieci, Niedzielę.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.