OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII Niedziela Zwykła 02.III.2014r.

1. Dziś w naszym kościele 40 – godzinne nabożeństwo adoracja od godz. 11.00 do 15.00 w kościele. Proszę o poprowadzenie adoracji Grupę Róża Męska ( od 11.00 – 12.30); „Chór Gloria Dei” ( od 12.30 – 14.00); Kapłani z naszej Parafii ( od 14.00 – 15.00). Zapraszamy.

2. W tym tygodniu Środa Popielcowa. Msze święte o godzinie: 7.00 i 17.00. W tym dniu rozpoczniemy Wielki Post. Obowiązuje post ścisły, czyli dla osób dorosłych jeden posiłek do sytości i dwa lekkie, dla osób starszych i niepełnoletnich, nie ma ograniczenia ilości spożywanych posiłków.

3. Wielki Post jest czasem podejmowania i wypełniania dobrych postanowień, nabożeństw pokutnych: drogi krzyżowej i gorzkich żali, rekolekcji, czasem refleksji nad własnym życiem, rachunku sumienia i nawrócenia. Najbliższy tydzień upływa w Kościele, jako czas modlitwy za ludzi uzależnionych zwłaszcza od alkoholu, narkotyków, erotyki, hazardu oraz zniewolonych Internetem i telefonią komórkową. Od środy Popielcowej do Pierwszej Niedzieli Wielkopostnej po mszach świętych kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek miesiąca. Spowiedź święta w czwartek i piątek rano od 06.30 do 07.00 i popołudniu od godz. 15.00 w kościele .W czwartek w czasie całodziennej adoracji będziemy się modlić w intencji: naszej Parafii o głębokie przeżycie rekolekcji Wielkopostnych i Wielkiego Postu dla naszej wspólnoty;. W sobotę odwiedzę chorych.

5. W Piątek nabożeństwo drogi krzyżowej: dla dzieci i dla dorosłych o godzinie 16.30, dla młodzieży po Mszy św. wieczornej o godzinie 17.45. Dla ludzi starszych, którzy tylko w niedziele chodzą do naszego kościoła, oraz dla osób które pracują w tygodniu do późna wieczora i nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie będzie dodatkowa Droga Krzyżowa w Kościele w niedzielę o godz. 09.00. ( po między Mszami 8.00 i 10.00). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 14.00. W tym roku kazania pasyjne wygłosi ksiądz diakon Tomasz Nowak.

6. W tym roku rekolekcje parafialne poprowadzi O. Piotr Odój Franciszkanin, o „Całunie Turyńskim”. Rekolekcje odbędą się od 30.03. do 02.04. 2014.

7. Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta przy Parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu poprowadzi dziś kwestę po Mszy św. o godzinie 10.00. Będzie to kwesta na rzecz osób niepełnosprawnych z naszej gminy i z naszej wspólnoty Parafialnej Bóg zapłać za wsparcie i pomoc.

8. Bradzo uprzejmie proszę o krótkie lecz bardzo ważne spotkanie Rady Parafialnej w czwartek o godz. 11.00. na plebanii. Sprawa dotyczy wpłaty pierwszej raty na wykonanie okna nad chórem , by można było już zakupić stal na wykonanie okien. Bardzo uprzejmie proszę o to spotkanie , bo w sobotę popołudniu musimy podpisać umowę do wykonania ostatniej części pracy i do wpłacenia pierwszej raty. Wszystkich parafian proszę uprzejmie o modlitwę w tej intencji , by udało się nam dokończyć dzieła wymiany okien, w naszym kościele, chorych tak jak zawsze proszę ofiarujcie swoje cierpienie za to nasze dzieło. Wszystkim pomagającym i modlącym się składam serdeczne Bóg zapłać.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom: Cichańska Helena; Szczypta Anna; Borowiec Krystyna; Cichańska Jadwiga; Mysza Barbara; Michalczewska Maria; Domagała Stanisława; Kacik Zofia; Mysza Wiesława; Świtała Józefa i za złożoną ofiarę 120 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle Starmachy. Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.

10. Zapraszam do kupna gazet, które można dostać u ministrantów przy wejściu do kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.