OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Zwykła 23.II.2014r.

1. Cieszymy się z wypoczywających. Życzę dobrego wypoczynku. Serdecznie zapraszam, w dzień powszedni do kościoła.

2. Dziś w naszym kościele 40 – godzinne nabożeństwo adoracja od godz. 11.00 do 15.00 w kościele. Proszę o poprowadzenie adoracji Grupę Dzieci Misyjnych z naszej parafii ( od 11.00 – 12.30); OAZĘ ( od 12.30 – 14.00); Porębiański Ród ( od 14.00 – 15.00), w następną niedzielę poprowadzą adoracje grupy: Róża Męska, Chór Gloria Dei; Kapłani naszej parafii. Zapraszamy.

3. Rekolekcje w naszej parafii w tym roku będą od IV niedzieli Wielkiego Postu, poprowadzi je O. Piotr Odój Franciszkanin duszpasterz, rekolekcjonista pochodzący Rzeszowa wyświęcony 2012, przywiezie ze sobą pierwszą kopię Całunu Turyńskiego z Turynu i poprowadzi Rekolekcje zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla nas wszystkich na podstawie Całunu Turyńskiego, którego będzie można adorować od soboty wieczorem 29.03 do środy 02.04.2014. Wszystkich już dziś serdecznie zapraszam.

4. Gorzkie Żale będą w tym roku o godz. 14.00, a po nabożeństwie będzie wieczorna Msza święta. Kazania Pasyjne będzie w tym roku głosił Ks. dk. Tomasz Nowak ( będzie głosił w Porębie Wielkiej, Niedźwiedziu i Koninie), Zapraszamy.

5. Na końcu nadchodzącego tygodnia przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. Msza święta odprawiona zostanie rano o godz. 7.00 z powodu ślubu , który będzie udzielany w innej parafii w Ludźmierzu.

6. Zapraszamy do udziału w spotkaniach:

  • w poniedziałek o godz. 16.30 –ministranci;
  • w poniedziałek godz. 17.15 – lektorzy;
  • w piątek o godz. 17.30 – OAZA;
  • w piątek o godz. 16.00 – Grupa Misyjna Dziewczynek z naszej parafii;
  • w piątek o godz. 18.00 Ród Porębiański;
  • w sobotę o godz. 18.00 – Chór Gloria Dei;


7. Zapraszamy do kościoła na Msze św. , a później na spotkanie młodzież klas I Gimnazjum we wtorek o godz. 17.00; klasy II Gimnazjum w środę – o godz. 17.00; a klasy III Gimnazjum w piątek o godz. 17.00; Spotkania są obowiązkowe.

8. Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta przy Parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu poprowadzi kwestę po Mszy św. o godzinie 10.00 dnia 2 marca 2014. Będzie to kwesta na rzecz osób niepełnosprawnych z naszej gminy i z naszej wspólnoty Parafialnej Bóg zapłać za wsparcie i pomoc.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom: Gniecka Wiktoria; Sobczak Józefa; Sobczak Angelika; Dobosz Maria; Gniecka Elżbieta; Gniecka Teresa; Węglarz Jan; Wieczorek Jadwiga; Podoba Kazimierz; Skowronek Joanna; Gniecka Justyna i za złożoną ofiarę 100 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle Morgi, Kaciki. Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.

10. Zapraszam do kupna gazet , które można dostać u ministrantów przy wejściu do kościoła.40 GODZINNE NABOŻEŃSTWO
NIEDZIELA: 02. III.2014;

OD 11.00 – 15.00 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU  

godzina

Prowadzący adorację

Osiedla zaproszone

 
Od godz.

11.00 –12.30

 
 
RÓŻA MĘSKA

 
Porębscy, Dwór, Kaciki, Morgi, Nowa Wieś, Białonie, Chlipały, Misiury, Kaczory, Jopki, Bastówka, Kurki, Halamy, Gwałty, Stróże, Kopajdy, U Zochra.
 

 
Od godz.

12.30 –14.00

  

CHÓR GLORIA DEI

Kaczorówka, Kozyry, Malarze, Nowina, Ostra, Borek

Mościska, Rusnaki, Starmachy, Tramy, Hucisko, Filipy, Brzyzek,  Chyby, Zagronie, Mrauty, Gąsiory, Słoniany;

 
Od godz.

14.00 –15.00

 

  

KSIĘŻA Z PRAFII

 
Bastówka, Kurki, Halamy, Gwałty, Stróże, Kopajdy, U Zochra Buchole Cichorze, Liberdy, Zapały, Szkoła, Przedszkole, 


ŚRODA 5 MARCA 2014 - ŚRODA POPIELCOWA – OBOWIĄZUJE POST ŚCISŁY

MSZE ŚWIETE Z KAZANIEM I Z POSYPANIEM GŁÓW POPIOŁEM

O GODZ. 07.00; 15.00; 17.00;

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.