OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Zwykła 16.II.2014r.

1. Witam serdecznie w naszym kościele Gości, Wczasowiczów, narciarzy. Życzę Wam wszystkim dobrego wypoczynku. Zapraszamy także w dzień powszedni na Msze św.

2. Dzisiaj po mszy świętej w domu katechetycznym zbiórka na fundusz remontowy i na ogrzewanie kościoła.

3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek – św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP;
  • W czwartek – Nasza wewnętrzna uroczystość święto dzieci Fatimskich : Błog. Franciszka Marto; Hiacynty, i siostry Łucji; dzieci z Fatimy. ( na każdej Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii i szczególnej modlitwy do naszych patronów. Zapraszam


4. W przyszłą sobotę 22.02.2014 nasza Parafia i Dekanat Mszana Dolna została zaproszona na spotkanie do Łagiewnik do Centrum Jana Pawła II na godz. 17.00 – jest to szczególna Nowenna miesięcy przed Kanonizacją błog. Jana Pawła II. Zapraszam chętnych parafian na Pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik, zapraszam – również Grupę O. Pio, która jak co miesiąc 22, każdego miesiąca modli się za pracujących za granicą i ma spotkanie w salce katechetycznej na spotkanie i na pielgrzymkę do Centrum Jana Pawła II. Za pisy na autobus do środy wieczorem. ( bardzo ważne jaki mam zamówić autobus – ilość miejsc).

5. Zapraszam od dzisiejszej niedzieli na 40 – godzinne nabożeństwo, które będzie trwało przez trzy kolejne niedziele. Po Mszy Św. od godz. 10.00, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 14.50. Po zakończeniu nabożeństwa Msza św. wieczorna, o godz. 15.00. Zapraszam na adorację według ustalonego porządku, proszę o poprowadzenie w dniu dzisiejszym adoracji : Grupę O. Pio,( od 11.00 – 12.30) Róże Różańcowe ( żeńskie) ( od 12.30 – 14.00); Nadzwyczajnych szafarzy ( od 14.00 – 15.00), w następną niedzielę poprowadzą adoracje grupy: OAZA, Grupa Misyjna Porębiański Ród. Zapraszamy.

6. Jutro w naszej wspólnocie mamy szczególne wydarzenie poświęcenie nowych sal w szkole i oddanie ich do użytku dla naszych dzieci dlatego w imieniu Pana Wójta Janusza, Potaczka, Pana Dyrektora szkoły Andrzeja Ślazyka i w moim imieniu zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, wszystkich Parafian na Mszę św. o godz. 09.00, odprawionej w intencji naszej szkoły , nauczycieli pracowników, dzieci, młodzieży i rodziców ,oraz w intencji zaproszonych gości : Pana Wojewody Jerzego Millera i Pani Krystyny Skowrońskiej Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, oraz ks. Dziekana ks. mgr. Marka Wójcika R.M. na tą uroczystość do naszego kościoła, aby Bogu podziękować za ukończenie części dydaktycznej, z prośbą by można było również jak najszybciej wykończy i dopuścić do użytku część sportową czyli halę dla młodzieży ( salę gimnastyczną). Jeszcze raz zapraszam.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom: Cichorczyk Józefa; Brzezicka Dorota; Loch Małgorzata; Franczyk Stanisława; Zapała Joanna; Zatorska Katarzyna; Zapała Małgorzata; Czarnota Karolina; Sopata Halina; Rucińska Adela Strauchmann Ewa; Czarnota Mateusz; Czarnota Wojciech; Słowik Maciej, Słowik Ewa; Chwistek Agnieszka; Chwistek Michał i za złożoną ofiarę 120 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle Nowa Wieś. Proszę o posprzątanie kościoła w środę i sobotę od godziny 09.00.

8. Zapraszam do kupna gazet, które można dostać u ministrantów przy wejściu do kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.