OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Zwykła 09.II.2014r.

1. Witam serdecznie w naszym kościele Gości, Wczasowiczów, narciarzy. Życzę Wam dobrego wypoczynku. Zapraszamy także w dzień powszedni na Msze św..

2. Od przyszłej niedzieli (16 lutego) rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które jest przygotowaniem do wielkiego postu. Będzieby adorować Najświętszy Sakrament przez trzy kolejne niedziele, w godzinach od 11:00 do 15:00. Dokładny plan adoracji podam w przyszłym tygodniu.

3. We wtorek będzie XXI Światowy Dzień Chorego, dlatego zapraszam wszystkich chorych, starszych na Mszę św. o godz.15.00, w tym dniu będzie również udzielony Sakrament Chorych i Lourdzkie błogosławieństwo; Bardzo proszę rodziny , najbliższych o przywiezienie ludzi starszych do kościoła, aby przyjęli Sakramenty spowiedzi, namaszczenia chorych, czy komunii św.. O godz. 14.30 – spowiedź św. dla chorych, 15.00 Msza św. z udzieleniem Namaszczenia chorych i Komunia Święta. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

4. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek – św. Scholastyki, dziewicy;
  • we wtorek - Najświętszej Maryi Panny z Lourdes;
  • w piątek – Święto Świętych Cyryla, Mnicha i Metodego Biskupa – patronów Europy;


5. W niedzielę, za tydzień zbiórka w kościele i w salkach jak również będą chodzić po domach członkowie Rady Parafialnej. Będzie można złożyć na ręce naszej Rady Parafialnej ofiarę na ogrzewanie kościoła i domu katechetycznego, oraz na fundusz remontowy. Na pytanie wielu Parafian w czasie kolędy odpowiadam wszystkim, że nie ma żadnej podwyżki jeśli chodzi o płatności w kościele. Suma którą można przekazać Radzie Parafialnej , czy na tacę wynosi jak dawniej 260 złotych, ponieważ się nie przelewa nikomu ceny nie podnosimy. Każdy może w całości lub w części złożyć daną ofiarę. Wszystkim z serca składam serdeczne Bóg zapłać, w niedługim czasie ( ogłoszę wcześniej ) odprawię msze św. w intencjach wszystkich ofiarodawców. Za gaz służący do ogrzewania kościoła i salki za mc. XI, XII, I zapłaciłem 2000 złotych. Za odrestaurowane ławki zapłaciłem I ratę 2600 złotych, w tym tygodniu muszę zapłacić kolejne 2600złotych. Tak przy okazji proszę uprzejmie o szanowanie odnowionych ławek , nie kłaść butów na klęcznik, nie polewać woskiem, proszę was serdeczne szanujmy to waszą ciężką pracę , bo to Wy parafianie pokrywacie naprawę tych ławek. I to jest Wasza wspólna własność, nie niszczmy jej niech to służy przez długie lata, by nie potrzeba było ponownej renowacji i naprawy.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom: Jania Danuta; Cichorczyk Jolanta; Walencik Maria; Kacik Helena; Świerz Stanisława; Zapała Janina; Krzan Maria; Gniecka Krystyna; Cichorczyk Dorota; Cichorczyk Barbara; Czech Maria; Jania Bogumiła; Dawiec Lucyna; Gawronek Anna; Porębska Elżbieta i za złożoną ofiarę 140 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedla: Pańskie i GPN - Park. Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i sobotę od godziny 09.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.