OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Zwykła 26.I.2014r.

1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich Gości: wczasowiczów, turystów, narciarzy. Życzymy Wam dobrego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych i duchowych.

2. Dziś przypada 3. niedziela w ciągu roku liturgicznego, a zarazem jest to ostatnia niedziela stycznia, która jest obchodzona jako Światowy Dzień Trędowatych. Choroba ta jest dziś uleczalna, ale mimo to wciąż zbiera wielkie żniwo w krajach rozwijających się.

3. Dziś w naszym Kościele odbędzie się koncert na które serdecznie wszystkich zapraszam: po Mszy św. o godzinie 10.00 koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej z Niedźwiedzia.

4. Po Mszy św. o godzinie 08.00, a przed mszą św. o godzinie 10.00, o godz. 9.00 odbędą się jasełka w wykonaniu Młodzieży ze Szkoły Poręby Wielkiej na które serdecznie zapraszam.

5. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Nabożeństwo Po Mszy św. w intencji o rychłą kanonizację Jana Pawła II, proszę o poprowadzenie młodzież Oazową.

6. Od tego tygodnia wszystkie Msze św. i nabożeństwa wracają na stare godziny odprawiania tzn.; Msze św. i nabożeństwa:

 • Poniedziałek - Msza św rano o godzinie 7.00,
 • Wtorek – Msza św. wieczorem o godzinie 17.00;
 • Środa - Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 17.00;
 • Czwartek - Msza św. godz. 7.00,
  • Adoracja - od godz. 7.30 do 16.45;
  • Msza św. na zakończenie adoracji o godz. 17.00;
  • 16.45 - modlitwy i litania do Krwi Najświętszej Pana Jezusa;
 • Piątek Msza św. wieczorem o godz. 17.00;
  • 16.40 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu;
 • Sobota; Msza św. o godz. 17.00 m( niedzielna);
  • 16.30 – Różaniec za Parafian i w intencjach Parafian;


7. W niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu będą Msze św. O godzinie: 8.00, 10.00 i o 15.00, na których zostaną poświęcone Gromnice. Również w niedzielę zapraszam na nabożeństwo pożegnania kolęd: tzn. jeszcze raz przeżyjemy adwent w pieśni i w czytaniu Biblii, potem czas Bożego Narodzenia, na kartach Pisma św. i śpiewaniu wielu kolęd. Rozpocznie się ten koncert o godzinie 15.00, będziemy śpiewać Bogu na chwałę kolędy w kościele, razem z Panem organistą, a zaraz po nabożeństwie kolęd od będzie się Uroczysta Msza św. z okazji święta Ofiarowania Pańskiego.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom: Kaciczak Anna; Kaciczak Władysłąwa; Kaciczak Zofia; Kraus Zofia; Kraus Stanisława; Maćków Danuta; Moskała Dorota; Zięba Zofia; Stróżak Krystyna i za złożoną ofiarę 70 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle: Porębscy cz. I (od Państwa Wilk do państwa Gnieckich). Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i sobotę od godziny 09.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.