OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Zwykła 19.01.2014r.

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa. Ukazuje nam ono, jak mamy żyć, aby nie tylko słowem, lecz także postawą i czynem wyrażać naszą wiarę.

2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

3. W sobotę, 25 stycznia, przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Św. Paweł, jak wiemy, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą. Tego dnia kończy się także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4. Na Prośbę mieszkańców z Poręby Górnej zostanie zmieniona Msza św. na czas zimy w każdą niedzielę z godziny 17.00, i będzie odprawiana o godzinie 15.00, aż do ostatniej niedzieli kwietnia. W czasie letnim od kwietnia do września będzie odprawiana o godzinie 17.00.

5. Młodzież z naszego gimnazjum w Porębie Wielkiej serdecznie zaprasza na Jasełka 2014, które odbędą się w niedzielę 26.01.2014 o godz. 9.00. ( Zapraszam uczestników Mszy św. o godz. 8.00 i 10.00 o uczestnictwo w Jasełkach, które warto obejrzeć.)Po Mszy św. zapraszam Zespół Porębiański Ród na spotkanie opłatkowe na plebanię po Mszy św. o godz. 10.00 ( ok 11.00).

6. W tym tygodniu ze względu na kolędę msze święte o godzinie 7.00.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która wybrawszy Chrystusa, odrzuciła wszelkie inne propozycje małżeństwa, choć jej uroda zachwycała wielu, i z tego powodu jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku; jest patronką dzieci, panien i ogrodników (wspomnienie obowiązkowe);
  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe).


8. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom: Starmach Julia; Starmach Anna; Stec Jadwiga; Olszewska Mariola; Cichańska Dorota; Cichańska Stanisława; Domagała Wiktoria; Hudomięt Krystyna; Makowska Urszula; i za ofiarę 90 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła we wtorek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedle Stróże od szkoły;.

9. Zapraszamy do zakupu prasy Katolickiej u ministrantów przed kościołem.

10. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić rodziny mieszkające na następujących ulicach…


Poniedziałek  20.01.2014

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedle : Rusnaki ;

Godzina: 12.00

2.

Ks. Dk. Tomasz

Osiedla : Przedszkole, Osiedle Porębscy , prawa część do drogi do Niedźwiedzia; Godzina: 14.00Wtorek  21.01.2014

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla: Luberdy do szkoły;

Godzina: 09.00

2.

Ks. Dk. Tomasz

Osiedla: Zapały, Cichorze;

Godzina: 10.00Środa  22.01.2014

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedle: Starmachy;

Godzina: 10.00Czwartek  23.01.2014 

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedle: Tramy;

Godzina 09.00Piątek  24.01.2014

LP

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedle: Osiedle Porębskich, od Państwa Wilk do Państwa Gnieckich – Górna droga)

Godzina: 10.00

2. Ks. Dk. Tomasz Osiedle: Kaczorówka
 
Godzina: 14.00Sobota  25.01.2014

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla: Osiedle Porębskich cz II, (od Pani Walencik do Pani  Jani;)

Godzina: 09.00

2.

Ks. Dk. Tomasz

Osiedla: Stróże (od rodz. Skwarków)

Godzina: 09.00

 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.