OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela po Narodzeniu Pańskim 12.I.2014r. Święto Chrztu Pańskiego.

1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi.

2. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście jest godna zachwytu?

3. Dzisiaj jest spotkanie Rady Parafialnej i Grupy O. Pio połączone z Opłatkiem, po mszy świętej o godzinie 10.00. Zapraszam na Opłatek na plebanię.

4. W imieniu Ks Proboszcza i Parafii ,oraz Dyrekcji Nauczycieli i dzieci szkoły w Porębie Wielkiej serdecznie zapraszam NASZYCH KOCHANYCH SENIORÓW na skromną wigilię i opłatek, oraz śpiewanie kolęd który odbędzie się dnia 16.01.2014 o godzinie 12.00 w Parafii Matki Bożej Fatimskiej. Po spotkaniu zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich seniorów o zdrowie błog. Boże, opiekę Matki Bożej Fatimskiej, dla Nich w dalszym życiu. Serdecznie wszystkich zapraszam.

5. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego.

6. Oddział Związku Podhalan w Niedźwiedziu zaprasza na spotkanie opłatkowe dnia 18.01.2014. o godz. 17.00 - Msza św. , a o 18.30 spotkanie opłatkowe w Sali „Biesiada Gorczańska” w Koninie. Zapraszamy.

7. Gminne Centrum Kultury w Niedźwiedziu serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na Gminny Przegląd kolędniczy, który odbędzie się 19.01.2014 od godz. 16.00 w Remizie OSP w Niedźwiedziu.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• Poniedziałek 13.01. – św. Hilarego Biskupa i doktora Kościoła;
  • Piątek 17.01. – św. Antoniego, opata;

9. W dniach od 19 do 26 stycznia w naszej archidiecezji będziemy obchodzić Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom: Jania Lucyna; Jania Barbara; Wadyl Jadwiga; Psutka Elżbieta; Bartyzel Irena; Głowacka, Maria i Grzegorz; Kacik Bogumiła; Kacik Monika; Kacik Halina; Cichańska Joanna i za ofiarę 90 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla Luberdy.

11. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, można ją kupić u ministrantów, można również za darmo otrzymać gazetę Zgoda

Plan wizyty duszpasterskiej Parafia Matki Bożej Fatimskiej Od 13.01.2014 do 18.01.2014 ( cz. III)

Poniedziałek  13.01.2014

Osiedla : Kopajdy, Zochry;