OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 05 I 2014r.

1. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Po Mszy św. będzie krótkie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Prośmy w adoracji o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.

2. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. w naszym kościele o godz: 8.00; 10.00;15.00. Błogosławieństwo kredy na wszystkich Mszach.

3. Jest to zarazem Misyjny Dzień Dziecka. Zechciejmy wspaniałomyślnie i z hojnością otworzyć nasze serca i podzielić się z tymi, do których dopiero dociera Dobra Nowina o zbawieniu. Zadbajmy o to, by uśmiech i szczęście mogły gościć na twarzach wszystkich dzieci, także tych, którym przyszło żyć często w dużo trudniejszych warunkach niż nasze, z dala od zdobyczy cywilizacji, a często także, z powodu braku środków, bez możliwości edukacji czy podjęcia koniecznego leczenia. Zebrane podczas Mszy św. ofiary zostaną przeznaczone na cele Misyjne.

4. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus

5. W tym tygodniu ze względu na kolędę msze święte o godzinie 7.00 z wyjątkiem Trzech Króli i soboty.

6. Opłatek dla Rady Parafialnej, Grupy O. Pio w niedzielę 12.01. 2014 po Mszy św. o godz. 10.00.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom: Jania Anna; Zapała Katarzyna; Zapała Stanisława; Małysz Maria; Zapała Bronisław; Jania Ewa; Kubowicz Władysława; Michnowska Barbara; i za ofiarę 70 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła we wotrek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla Cichorze.Plan wizyty duszpasterskiej Parafia Matki Bożej Fatimskiej Od 06.01.2014 do 10.01.2014 ( cz. II.)Wtorek  07.01.2014
 

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Dk. Tomasz

Osiedla: Morgi, Kaciki;

Godzina: 11.00

        


Środa 08.01.2014

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. proboszcz

Osiedle: Nowina; 

Godzina: 15.00

           

      
Czwartek 09.01.2014

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. proboszcz

Osiedla: Kozyry, Ostre;

Godzina: 14.30

       

      
Piątek 09.01.2014

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. proboszcz

Osiedle: Misiury; Białonie, Kaczory  

Godzina: 09.00

 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.