OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela po Narodzeniu Pańskim 29.XII.2013r.

Święto Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa


1. Przeżywamy dziś kolejny dzień w oktawie uroczystości Narodzenie Pańskiego, zaś liturgia tym razem kieruje nasz wzrok na Świętą Rodzinę z Nazaretu. Pomimo różnych trudności, z którymi się borykali, św. Józef i Maryja w związku z przyjściem na świat Jezusa pozostali otwarci na Boże działanie w ich życiu, odpowiadając całym swoim życiem na Boże zaproszenie do zawierzenia Panu Bogu. Dlatego też ta Rodzina może być dla nas przykładem i wzorem, z którego mamy czerpać inspiracje do pokonywania codziennych trudności.

2. Zapraszam 1.01.2014 na wspólne kolędowanie po Mszy św. o godz. 10.00, które jest równocześnie adoracją Pana Jezusa w żłóbku Betlejemskim szczególnie zapraszam Porębę Górną. W niedzielę 5.01.2014 Porębę Centrum, a później zapraszam Porębiański Ród na opłatek do salki katechetycznej.

3. Rozpoczynający się tydzień łączy stary i nowy rok. We wtorek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będzie rozpocznie się ono o godz. 16.00 – Nieszporami na Zakończenie Starego Roku z kazaniem okolicznościowym. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy 2014.

4. W najbliższą środę przypadnie pierwszy dzień nowego roku. Będzie to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w naszym kościele 1 stycznia będę w następującym porządku : o godz. 8.00; 10.00; 15.00;

5. W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota, niedziela miesiąca. Rozpocznijmy zatem nowy rok, dziękując Bogu za dar Eucharystii i prosząc o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja eucharystyczna w tej intencji rozpocznie się w czwartek, 2 stycznia, Mszą św. o godz. 7.00, a później będzie adoracja od godz. 8.00 i będzie trwała do godz.16.45. Na zakończenie Adoracji Msza św. o godz. 17.00. Zapraszamy.

6. Natomiast w piątek, 3 stycznia, zapraszamy na Mszę św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz., 7.00 i 17.00. Wcześniej okazja do spowiedzi od godz. 14.45 do 17.00 ( będą obecni księża). Nie zapominajmy, że uczestnictwo we Mszy św. pierwszopiątkowej jest nie tylko wyrazem naszej pobożności, lecz włączona jest w nią intencja wynagradzająca Boskiemu Sercu za wszystkie grzechy popełniane przez nas samych, naszych bliskich, jak i na całym świecie. Zaś w sobotę oddajemy się Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o rychłą kanonizację Jana Pawła II – proszę o poprowadzenie tej modlitwy grupę OAZOWĄ,

7. Zachęcamy również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Będziemy ich odwiedzać w dniu 11.01.2014, od godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

8. W naszej Parafii rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje niejako świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Bardzo prosimy przygotować: wodę święconą,( która będzie w naczyniu w przedsionku kościoła przez całą kolędę, można ją nabrać do własnego naczyńka), kropidło, krzyż, świece. W miarę możliwości prosimy, by wszyscy domownicy byli w domu, dzieci niech przygotują zeszyty z religii.

9. Pragniemy podziękować Pani Marii, Ewie, Teresie, Panu Andrzejowi i młodzieży Oazowej za przygotowanie pięknej dekoracji na święta: Szopki, choinek w tym, choinki z serduszkami „ dobrych uczynków,” które dzieci zbierały w czasie trwania adwentu, Dziękujemy również Dyrekcji Gorczańskiego Parku Narodowego , Panu Leśniczemu i Szafarzom za ofiarowanie do Kościoła choinek i wszystkim którzy przyczynili się do pięknej Liturgii, Chórowi, Zespołowi Porębiańskiemu Ród, Pani Jani za śpiew, Panu Szczypta za czytanie , Oazie za wprowadzenia do liturgii i modlitwie wiernych. Związkowi Podhalańskiemu, Lektorom i ministrantom Niech Boże Dziecię im błogosławi w dalszym życiu.

10. Przeżyjmy te ostatnie dni starego i pierwsze dni nowego roku w atmosferze pokoju i radości ducha, rozważając jak Maryja w swoim sercu wielkie dzieła, w jakich już Pan Bóg pozwolił nam uczestniczyć, i prośmy, abyśmy zechcieli otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce nam udzielić w tym nadchodzącym roku.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom: Cichórz Barbara; Kraus Józefa; Kowal Izabela; Kowal Monika; Kowal Helena; Kowalczyk Bożena; Popielska Zofia i za ofiarę 60 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla Buchole.

12. W Nowy Rok 1 stycznia 2014 Stacja narciarska Koninki zaprasza na Dzień Otwarty dla mieszkańców Gminy Niedźwiedź, Gratisowa jazda na nartach przysługuje wszystkim mieszkańcom Gminy w godzinach 10.00 – 21.00 po okazaniu dokumentu tożsamości. Zapraszamy,.

13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej;


14. Plan wizyty duszpasterskiej w Parafii Matki Bożej Fatimskiej Od 30.12.2013 do 04.01.2014


Poniedziałek  30.12.2013

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. Zdzisław

Nowa Wieś (od Góry)

Godzina: 09.00

2

Dk. Tomasz

Za Gronie

Godzina: 09.00


Sobota  04.01.2014

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1

Ks. Zdzisław

Osiedla: Halamy Kurki, Gwałty;

Godzina: 09.00

2

Dk. Tomasz

Osiedle:  Pańskie, Dwór, Dyrekcja GPN

Godzina: 09.00

 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.