OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu 18.XII.2013r.

1. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Mimo że od świąt dzielą nas tylko dwa dni, starajmy się je przeżyć ciągle jeszcze w klimacie oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa. Nie przyśpieszajmy tego, co ma nadejść, gdyż przedwczesna radość jest niepełna.

2. We wtorek ostatnia Msza św. roratnia o godz.: 6.30. Nadal towarzyszy nam duch radosnego oczekiwania. Nie zapominajmy o osobistym spotkaniu z Chrystusem w naszej modlitwie, w Jego słowie, a o ile mamy taką możliwość, również w Komunii św. Uczmy takiej postawy nasze dzieci. Niech one widzą nas klękających do modlitwy. Nie narzucajmy im tego, czego sami nie czynimy, lecz klękajmy razem, wyjaśniając dzieciom, dlaczego to czynimy, dlaczego jest to ważne w naszym życiu.

3. We wtorek - 24.XII. - w Wigilię w naszym kościele Matki Bożej Fatimskiej nie ma Mszy św. o godz. 17.00. We wtorek 24.XII. Pasterka, w naszym Kościele, o godz. 24.00, zapraszamy muzykę góralską, Zespół Porębiański Ród, chór Gloria Dei., ministrantów, OAZĘ, Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, oraz na pomoc samotnym matkom wychowującym dzieci. Prosimy o ofiarność. Na tych, którzy jeszcze nie zdążyli skorzystać z sakramentu pojednania, kapłani będą oczekiwać w konfesjonałach: w Mszanie Dolnej w poniedziałek; a w naszej parafii dzisiaj w niedzielę podczas każdej Mszy św. i będzie spowiedź dla tych którzy przyjechali z zagranicy w parafii w poniedziałek od 8.00 do godziny 9.00. We wtorek, po zapadnięciu zmroku, spożywamy wieczerzę wigilijną, zadbajmy, by uszanować tradycję, przed wieczerzą zapalamy na stole świecę wigilijną, na wstępie przeczytajmy fragment z Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pańskim, ojciec rodziny lub najstarszy członek wigilii niech poprowadzi modlitwę, następnie łamanie się opłatkiem i życzenia w duchu chrześcijańskim, a po wieczerzy wspólne kolędowanie. Tradycyjnie podajmy potrawy postne i starajmy się w tym dniu utrzymać jego charakter postny. Wstrzymajmy się od podawania alkoholu, tak by uczestniczyć godnie w pasterce. Pasterka o godzinie 24.00. Kościół będzie otwarty o godzinie 23.15

4. W środę 25.XII. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA; Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 17.00; W Boże Narodzenie o godz. 10.00 śpiewać będą na Mszy św. „Chór Gloria Dei”. Zapraszamy.

5. 26 grudnia w czwartek św. Szczepanaświęcenie owsa po mszy świętej o godzinie 8.00 i 15.00. Natomiast poświęcenie małych dzieci (w wieku przedszkolnym) po mszy świętej o godzinie 10.00 Tacka przeznaczona jest na Uniwersytet Teologiczny Jana Pawła II w Krakowie.

6. Roraty do dnia Wigilii o godzinie 6.30, pół godziny wcześniej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.W trakcie rorat Nowenna do dzieciątka Jezus. W poniedziałek na roratach konkurs na najpiękniejszy własnoręcznie zrobiony lampion i zbieramy podpisane imieniem i nazwiskiem albumy roratnie z wklejonymi obrazkami z rorat. Po roratach we wtorek wylosujemy figurkę Dzieciątka Jezus.

7. Dzisiaj krótkie spotkanie dla członków Rady Parafialnej na plebanii po Mszy św. o godz. 10.00.

8. W święto św. Szczepana dzieci z naszej parafialnej Grupy Misyjnej będą kolędować w naszych domach, po Mszy św. o godz. 10.00. Kolęda zbierana jest na dzieci z Afryki z Konga;

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom: Kaciczak Helena; Pępek Joanna; Kaciczak Maria; Chlipała Krystyna; Gackowiec Krystyna; Kielusiak Maria i za ofiarę 70 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedli Jopki i Kaczory.

10. Zapraszamy do czytania gazet katolickich można je kupić u ministrantów na zewnątrz kościoła;

Kalendarz Liturgiczny:
 

w czwartek 26.XII.:  Święto Św. Szczepana , pierwszego męczennika;
                                    pobłogosławienie owsa;

w piątek      27.XII.:  Święto Św. Jana Apostoła ; pobłogosławienie wina;

w sobotę     28.XII.:   Święto świętych młodzianków – męczenników;

w niedzielę  29.XII.: Święto Świętej Rodziny, Jezusa , Maryi i Józefa;

                                    błogosławieństwo małych dzieci o godz. 10.00;

01.01.2014 – Środa - Nowy Rok 2014 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi ;

06.01.2014 – poniedziałek - Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli; 


Msze święte  odprawiane będą w Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej;


 W Boże Narodzenie – o godzinie: 08.00; 10.00; 17.00;

W Szczepana – o godzinie: 08.00; 10.00; 15.00;

W Nowy Rok 2014 o godzinie: 08.00; 10.00; 15.00;

W Trzech Króli o godzinie: 08.00; 10.00; 15.00;
 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.