OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu 15.XII.2013r.

„GAUDETE”

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, W trzecim tygodniu adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2. Zapraszam do licznego udziału w roratach. U nas roraty o godz. 6.30. Przed roratami o godz. 6.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W tygodniu nie będzie mszy wieczornych z wyjątkiem wtorku o godz. 16.00 i czwartku o godz. 17.00.

3. W poniedziałek - 16.XII. - rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus w czasie Mszy św. roratniej. Nowenna będzie aż do Bożego Narodzenia.

4. Spowiedź św. adwentowa w naszej parafii będzie we wtorek - 17.XII.- od godziny 08.00 do 12.00 i 14.00 do 17.00; pierwsza przerwa od 9.30 do 10.00 i druga; od 12.00 do 14.00, trzecia od 15.30 do 16.00; Co 15 minut będzie rozdawana Komunia święta. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnia chwilę, starajmy się wytrwać dłużej w łasce uświęcającej i pamiętajmy, że najlepsze przygotowanie do świąt polega na częstym przyjmowaniu komunii świętej. Zapraszamy.

5. Można w dalszym ciągu ofiarować w czasie Mszy św. do specjalnego pudełka złom ze złota na koronę dziękczynną dla Naszej Pani Fatimskiej, proszę wpisać się do zeszytu, kto i co złożył w darze, a z tego złota zostanie wykonana i poświęcona korona „Dziękczynna” i nałożona dnia 13 października 2014 w czasie odpustu Parafialnego. Będzie można złote przedmioty złożyć do Uroczystości Bożego Narodzenia, Część osób już złożyło dar na koronę za co składam serdeczne Bóg zapałać.

6. Przypominam, że należy pobrać poświęcone opłatki na stół wigilijny od pana Zenona Dziedzica. Ofiara składana przy tej okazji jest forma wynagrodzenia za jego służbę dla naszej parafii. Również dzisiaj są do nabycia w zakrystii świece Caritasu za 6 zł.

7. Pan Prezes Oddziału Podhalan Andrzej Napora, zaprasza na zebranie ogólne Oddziału Związku Podhalan dnia 15.12.2013 o godz. 15.00 w domu Ludowym w Niedźwiedziu. Tematem będzie organizacja opłatka oddziału w dniu 28 stycznia 2014, oraz sprawa objęcia terenu Gminy Natura 2000. Serdecznie zapraszam.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom: Misiura Maria; Misiura Anna; Halama Stanisław; Halama Teresa; Kaciczak Katarzyna; Kurek Ewa; Kraus Jan; Kraus Władysława Kraus Zofia i za ofiarę 60 zł. na potrzeby kościoła, oraz ofiarę 50 zł na Mszę św. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedle Chlipały.

9. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, którą można kupić u ministrantów na zewnątrz kościoła.