Program pielgrzymki do Lwowa
Niedziela, 29 Kwiecień 2012 11:07

Zebranie organizacyjne wszystkich uczestników w sobotę 5 maja o godzinie 19.00 w domu katechetycznym. Istnieje jeszcze możliwość zapisu, jest kilka wolnych miejsc.

Pielgrzymka do Lwowa

Termin:  25.05 - 27.05.2012 r.

Dzień 1           Polska  –  Lwów

Wyjazd ok.22.00 w czwartek 24.05 Następnie wyjedziemy w kierunku granicy polsko - ukraińskiej. Kontynuacja podróży przez Ukrainę w kierunku Lwowa. W godzinach rannych przyjedziemy do Domu Pielgrzyma w Brzuchowicach - Lwów.  Zakwaterowanie, śniadanie. Po śniadaniu Msza św. A potem rozpoczniemy zwiedzanie Lwowa z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy m.in.: Rynek Starego Miasta, kamienicę Królewską z muzeum Jana Sobieskiego, katedrę Łacińską, kościół Dominikanów, cerkiew Wołoską, kościół Bernardynów, katedrę Ormiańską, katedrę p.w. Św. Jura. Po powrocie obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2           Lwów

Rano śniadanie w Hotelu. Msza św. Po niej zwiedzanie: Łyczaków z Cmentarzem Orląt Lwowskich. Następnie przejedziemy na Wysoki Zamek, Kopiec Unii Lubelskiej. Czas wolny. Wieczorem powrócimy do Hotelu na obiadokolację i Nocleg.

Dzień 3           Lwów – Żółkiew - Powrót do Polski

Rano śniadanie w Hotelu. Przygotowanie do mszy św. w katedrze z Przed msza św. spacer po Starówce Lwowa. Msza św. o 13.00. Jeżeli czas pozwoli ze Lwowa wyjedziemy w kierunku Żółkwi, gdzie zobaczymy zamek, kościół farny - mauzoleum rodu Żółkiewskich i Sobieskich, cerkiew i klasztor oo. Bazylianów, kościół Dominikanów, synagogę.  Po zakończonym  zwiedzaniu  wyruszymy  w  drogę  powrotną do Polski. Planowany powrót do Poręby Wielkiej w późnych godzinach wieczornych.

Najnowsze