Tekst adoracji na pierwszą niedzielę listopada.
Poniedziałek, 07 Listopad 2011 10:50

Listopad (6.11.2011)

Na spotkanie z Oblubieńcem

Pieśń (1. zw.)

        Przyjdźcie do mnie wszyscy, głos z przybytku woła,
we Mnie źródło szczęścia, Ja orzeźwię was.
I ocierać będę pot płynący z czoła,
i ziemskiego znoju, wam osłodzę czas.

Ref. O, pójdźmy wszyscy z pokłonem, ofiarę serc naszych nieść!
Przed Jego padając tronem, miłosną złóżmy Mu cześć!

Panie Jezu Chryste, z wiarą klękamy przed Tobą, ukrytym w Eucharystii. Każda chwila adoracji pozwala nam przebywać i rozmawiać z Tobą. Listopadowy czas i liturgia słowa dzisiejszej niedzieli podpowiada nam ważny temat. Jest nim nasz los po śmierci, jest nim nasza wieczność. Każda adoracja przypomina nam, że kresem naszego życia jest spotkanie z Tobą, Panie. Dzisiaj spotykamy się z Tobą w wierze, w wieczności spotkamy się „twarzą w twarz”. Pozostaje pytanie, czy naprawdę jesteśmy gotowi na to ostateczne spotkanie?

Jezu Chryste, w dzisiejszej Ewangelii przypominasz nam podstawową prawdę dotyczącą wieczności. Nieraz swoją myślą czy wyobraźnią próbujemy przekraczać próg wieczności. Często jednak zatrzymujemy się na granicy tajemnicy. Wiele razy jesteśmy niepewni w tej wędrówce w nieznaną przyszłość. Nauczycielu Dobry, w przypowieści o dziesięciu pannach przypominasz nam, że treścią życia w wieczności będzie oblubieńcza miłość. Królestwo niebieskie to spełnienie najgłębszego pragnienia naszego serca, niebo to spełnienie miłości. Nie zawsze jednak o tym pamiętamy.

Pięć nierozsądnych panien z przypowieści to obraz ludzi czekających na spotkanie z Bogiem, ale nie przygotowanych. Same lampy bez dodatkowych naczyń z oliwą to znak lekkomyślności, życia jedynie chwilą obecną. Prawdziwe przygotowanie ukaże dłuższy czas oczekiwania. W tej próbie czasu objawiła się mądrość pięciu panien, które pomyślały o pełnym przygotowaniu. To one weszły z oblubieńcem na ucztę weselną.

Panie Jezu Chryste, nasz Oblubieńcze, płonące lampy i zapas oliwy to symbol naszej miłości, to wezwanie, które kierujesz do naszych serc, aby troszczyły się o jej rozwój. Dziękujemy za Twoje pouczenie, dziękujemy za nieustanne zaproszenie na oblubieńcze gody.

Pieśń (3. zw.)

        Przyjdźcie do Mnie wszystkie zbłąkane owieczki,
Jam jest Pasterz Dobry; tu w objęciu mym.
W sercu moim dla was, miejsce jest ucieczki;
Słodko i bezpiecznie odpoczniecie w Nim. Ref.

Jezu Chryste, chcemy dzisiaj usłyszeć to zaproszenie na spotkanie z Tobą. W Eucharystii otwierasz przed nami swoje Serce, jako źródło wszelkiej miłości. Przez swoje słowo wskazujesz nam drogi prowadzące do Ciebie: Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10, 27). Przykazania miłości Boga i bliźniego otwierają wszystkie drogi prowadzące do Ciebie. Każde Twoje przykazanie i prawo pozwala nam trwać w Twojej miłości. Zachowuje nas na drodze do wieczności.

Panie Jezu Chryste, Boski Oblubieńcze, pragniemy wędrować drogami Twojej miłości. Niemniej na każdej z nich tak wiele nam brakuje, często grzech odbiera nam zdolność miłowania, tak bardzo potrzeba nam Twojego przebaczenia i miłosierdzia, aby przygotować się na spotkanie z Tobą w wieczności. Dlatego wspólnie wołamy:

Udziel nam, Panie, Twej miłości

Kiedy uczestniczymy w Twojej najświętszej Ofierze –

Kiedy w modlitwie otwieramy przed Tobą nasze serce –

Kiedy poznajemy Twoją naukę w świątyni i na katechezie –

Na wszystkich drogach Twoich przykazań –

W odniesieniu do naszych rodziców –

W każdym poruszeniu młodzieńczego serca –

W przygotowaniu do przyjęcia sakramentu małżeństwa –

W wierności przysiędze małżeńskiej –

W otwarciu na każde nowe życie –

W trosce o dobre wychowanie dzieci –

W odpowiedzi na potrzeby naszych bliźnich –

W cierpliwej obecności wobec cierpiących –

W wiernej modlitwie za zmarłych –

Pieśń (4. zw.)

        Przyjdźcie do Mnie wszyscy! Drogę wam ukaże
Matka ma kochana, którą dałem wam;
Ona was prowadząc przed moje ołtarze,
Kiedyś do niebieskich przyprowadzi bram. Ref.

 
Najnowsze

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.