Gość niedzielny: "Albo Nergal, albo abonament"
Niedziela, 04 Wrzesień 2011 14:56

Gość niedzielny opublikował odezwę  do wiernych biskupa włocławskiego Wiesława Meringa w sprawie występu Adama Darskiego "Nergala" w jednym z programów telewizji publicznej:

"Z odezwą będącą sprzeciwem wobec zaangażowania telewizji publicznej w promowanie satanizmu zwrócił się do wiernych bp Wiesław Mering 3 września we Włocławku. [...]Przemawiając do wiernych zebranych w katedrze włocławskiej bp Mering, podzielił się swoim niepokojem i bólem, związanym z aktualnymi wydarzeniami w kraju. Zaprotestował przeciwko zaproszeniu do jednego z programów TVP2 Adama Darskiego "Nergala", który nie kryje swoich związków z satanizmem i który publicznie na koncercie podarł Biblię, za co został oskarżony o obrazę uczuć religijnych, ale uniewinniony przez sąd. Komentując wyrok muzyk uznał to za kolejne zwycięstwo szatana."

"Nie wolno udawać, że nic się nie stało, nawet jeśli okrzyczą nas wstecznikami, nietolerancyjnymi katolikami, czy jakimiś tam „beretami”! Nie! Jako obywatele mamy prawo ujawniać i głosić swoje zdanie." - możemy przeczytać w oświadczeniu biskupa Wiesława Merlinga.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu i odezwy księdza biskupa:

http://gosc.pl/doc/935840.Albo-Nergal-albo-abonament

 
Najnowsze

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.