Pielgrzymi z Poręby.
Wtorek, 30 Sierpień 2011 01:00

Pierwsza część sierpnia upływa w naszej diecezji pod dyktando Pieszej Pielgrzymki z Krakowa do Częstochowy. 3 sierpnia z Mszany Dolnej ruszyła XXXI Piesza Pielgrzymka Krakowska. W tej prawie trzystu osobowej grupie pielgrzymów z Mszany Dolnej i okolic wyruszyła 37 osobowa grupa z naszej parafii. W większości młodzież szkolna i studenci ruszyli na trasę licząca ponad 250 km, rozłożoną na dziewięć dni. Pielgrzymka to wspólny śpiew, modlitwa słuchanie kazań i konferencji, a także codzienna msza święta z komunią świętą. Pielgrzymka rozpoczęła się wspólna mszą święta w Mszanie Dolnej w kościele św. Michała z udziałem licznego grona kapłanów pod przewodnictwem dziekana ks. Marka Wójcika. Kapłani przeszli pierwszy odcinek do kościoła parafialnego w Kasince Małej. W drodze przewodniczyli ks. Mateusz wikary z Mszany Dolnej ks. Konrad z Kasinki Małej i ks. Janusz proboszcz z Poręby Wielkiej. W drodze nie tylko modlitwa nie tylko trud ale również radość pogodnych wieczorów i przeżywanej wspólnoty, może dla tego z roku na rok coraz większa grupa pątników podąża na Jasną Górę. Oby tak dalej!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

 
Najnowsze

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.