W czwartek 26 maja 2016 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Sobota, 26 Marzec 2016 00:00

1. W tym dniu za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny.

2. Msze święte o godzinie: 8.00, 10.00 z procesją i 15.00.

3. Procesja po Mszy świętej o godzinie 10.00. Tradycyjnie pójdziemy wokół świątyni osiedlem: Tramy i Starmachy . W procesji Bożego Ciała wyrażamy miłość do Pana Jezusa i jesteśmy świadkami wiary w Jego obecność w Komunii świętej. Nasza obecność jest nieodzowna. Niech w oknach naszych domów na tę uroczystość pojawią się ołtarzyki z obrazami Serca Pana Jezusa lub Matki Bożej. W czasie trwania procesji, gdy musimy zostać w domu, starajmy się nie oglądać telewizji i nie słuchać radia. Niech to będzie czas modlitwy i skupienia. Szczególnie mile widziany jest strój góralski w czasie tej głównej uroczystości. Procesja wyruszy do I ołtarza u P. Domańskich , ostatni ołtarz będzie ( czwarty u p. Burnusów).

 
Najnowsze

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.